Národný park Krka

Chorvátsky národný park Krka, ktorý je vzdialený 35 km od nášho ubytovania, ponúka návštevníkom početné kaskády, pereje,  a vodopády, pod ktorými sa môžete vykúpať, alebo si užite výlet loďou kaňonom rieky Krka až k Rošskému vodopádu. Vďaka prírodným krásam, bola väčšia časť povodia rieky vyhlásená v roku 1985 národným parkom. Najnavštevovanejšie vodopády sú Roški slap a Skradinski buk. Prehliadka parku je možná peši, alebo loďou zo Skradina. Vchod do národného parku je z miesta Skradin.

Národný park Krka je rozľahlá a predovšetkým nezmenená oblasť výnimočnej prírodnej hodnoty. Účelom parku je predovšetkým slúžiť vede, kultúre, vzdelávaniu a rekreácii, zatiaľ čo turistické aktivity boli zavedené aj pre jeho návštevníkov.

Vrátane ponorenej časti rieky pri ústí je rieka Krka dlhá 72,5 km, čo z nej robí 22. najdlhšiu rieku v Chorvátsku. Pramení na úpätí pohoria Dinara, 2,5 km severovýchodne od Kninu. So svojimi siedmimi vodopádmi a celkovým poklesom nadmorskej výšky 242 m je Krka prírodným a krasovým javom. Travertínové vodopády rieky Krka sú základným fenoménom tejto rieky.